15 wrz

CER-Sail Projekt – Italian Style Concept

CER-Sail Projekt – Italian Style Concept, na międzynarodowej wystawie CERSAIE ceramiki łazienkowej architektury i wyposażenia. Również w tym roku, dwaj inspiratorzy Davide Vercelli i Angelo Dall’Aglio , połączyli  tematy projektowania i interesu gospodarczego dla firm, które będą zaangażowane we wzmocnienie włoskich obszarów portowych.

 

Dzięki 8000 km linii brzegowej, Włochy mają cały potencjał, aby stać się największym i najbardziej zorganizowanym węzłem na  Morzu Śródziemnym. W tym  roku Rada Ministrów przyjęła Krajowy plan strategiczny dla rozbudowania przystani i logistyki (PSNPL) oraz poprawy konkurencyjności systemu portowego, w celu ułatwienia wzrostu przewozów towarów i osób w procesie racjonalizacji, a także stworzenie sieci handlowo-gastronomicznej.

davide-vercelli

Davide Vercelli
(Urodzony w 1966 roku w Varallo (VC) ukończył studia w zakresie inżynierii na Politechnice w Turynie, Designer i dyrektor artystyczny. Dwukrotny laureat prestiżowej nagrody  compasso d’Oro i prestiżowych międzynarodowych nagród: Design Plus, w dziedzinie wzornictwa i dobrego projektu.

Projekt przedstawiony na CER-Sail – Italian Style Concept inspirowany jest klasycznymi portami, greki i łaciny, gromadzących miejscach i wymiany handlowej i kulturalnej przedstawia nową koncepcję – mające na celu modernizację i wzmocnienie obszarów portowych i turystycznych we Włoszech. Nie chodzi tylko o punkt tranzytowy, dlatego może być aktywny przez cały rok. Port zostanie zaproponowany jako obiekt dla poprawienia przestrzeni życiowej, przystanek, w którym można wypić koktajl o zachodzie słońca lub zjeść kolację z dziećmi, jak również obszar utworzony odpowiednio na spotkania, konferencje i spędzanie szczęśliwych chwil.

 

Poprzez pomysłowe scenariusze, w projekcie zostały zastosowane rozwiązania z wiodących firm.  Wystawa Cer-Sail – Italian Style Concept zajmują dużą powierzchnię 1500 metrów kwadratowych w hali nr 30 z centrum wystawowego w Bolonii. Zaprezentowane produkty są ikoną najlepszego włoskiego stylu, z firm z różnych branż: od mody do ceramiki, poprzez meble, powierzchnie, sprzęt sportowy, wyposażenie łazienek, żywność, kosmetyki oraz tekstylia.

 

Opierając się na sukcesie z dwóch poprzednich edycji Cer-Sea w 2014 i CER-Style w 2015 roku – 23.500 zwiedzających i 146 firm uczestniczących – CER-Sail – Italian Style Concept jest silnikiem napędowym dla gospodarki poprzez odpowiedni dobór firm high-end z międzynarodowych nabywców oraz specjalistów sukcesywnie poszukujących nowych pomysłów twórczych.

Cer-Sail – Italian Style Concept będzie obfitował w bogaty program wydarzeń B2B, utworzy możliwości dla gości uczestniczących w tych spotkaniach z czołowymi Włoskimi architektami, którzy pracują na światowych rynkach i przekażą swoje doświadczenie „ambasadorów” włoskiego stylu na całym świecie.

 

angelo-dall' aglio, architetto

ANGELO DALL’ AGLIO, architetto
(Urodził się w Bolonii w 1969 roku ukończył architekturę na Politechnice w Mediolanie ze specjalizacją w dziedzinie projektowania przemysłowego i mebli, a od 2015 jest odpowiedzialny za organizację promosy Ltd., Cersaie Sekretariat operacyjny)

Cer-Sail – Italian Style Concept to impreza promowana przez Edi.Cer. spa, Bologna, Promos LTD i organizowane przez Promos LTD.

 


Cersaie cersail bologna 2016