dekor_29_2-podstrona3

Z jakiego materiału wykonane są panele dekoracyjne Loft Design System?

Panele naszej firmy są wykonane z naturalnych komponentów na bazie gipsu, który stanowi lekką i wytrzymałą konstrukcję.

Gdzie mogę zamontować panele dekoracyjne 3D? Czy są jakieś przeciwwskazania do ich montażu w konkretnych pomieszczeniach?

Panele 3D mogą być montowane na ścianach i sufitach, lecz przy tych drugich należy pamiętać o dodatkowych kołkach podtrzymujących.  Montować możemy je w każdym rodzaju wnętrza – w salonie, sypialni, kuchni  i innych pomieszczeniach, takich jak łazienki, gdzie poziom wilgotności jest podwyższony – wtedy należy zamówić specjalnie przygotowane przez nas panele odporne na wilgoć,

 

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Termin realizacji zamówienia to 3 – 4 dni w przypadku paneli surowych oraz 1-2 tygodni  w przypadku paneli pomalowanych. Powyższe terminy mogą ulec skróceniu w zależności od dostępności towaru na magazynie.

Co oznacza, że panel jest surowy?

Jest to półprodukt do wykończenia we własnym zakresie (przygotowanie pod malowanie oraz malowanie). Wariant ten jest szczególnie zalecany, jeżeli panele mają zostać połączone, tak aby stanowiły jednolitą powierzchnię.

Czego najlepiej użyć do montażu paneli dekoracyjnych?

Zalecanym przez nas środkiem do montażu paneli dekoracyjnych 3D  jest klej montażowy Weldfix Ultra lub klej gipsowy – oba te środki są dostępne w naszej ofercie.
Do wykończenia paneli szczególnie zalecana jest Weldmasa.

Czy mogę samodzielnie zaimpregnować panele? Jeśli tak, to czym zrobić to najlepiej?

Polecanym przez nas środkiem impregnacyjnym jest Hydroblock. Preparat ten jest stworzony na bazie wodnego roztworu silikonu. Przeznaczony jest do zabezpieczania wszelakich powierzchni mineralnych. Wydajność tego preparatu wynosi  od 3 – 5 m2 z 1 litra.

Zakupiłem Hydroblock. W jaki sposób mam nim zaimpregnować panele?

Preparat do impregnacji należy nakładać natryskowo.  Należy zachować ostrożność podczas dozowania, ponieważ zbyt duża ilość preparatu w jednym miejscu może powodować efekt satynowego połysku.

Czy panele zmienią swój odcień przy impregnacji?

Hydroblock tworząc warstwę ochronną sprawia, że panel zmienia swój odcień na nieco ciemniejszy, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie próby na małej powierzchni.

Czy panele z kolekcji CONCRETE są z betonu?

Panele z kolekcji CONCRETE wykonane są podobnie jak pozostałe panele z kompozytu na bazie gipsu. Panele posiadają naturalną strukturze betonu, dzięki czemu każdy z nich jest unikalny.

Ile kolorów znajduje się w ofercie paneli CONCRETE?

W ofercie obecnie znajdują się 3 odcienie: Ivory white, dove grey oraz stone grey.

Panele CONCRETE też mogę zaimpregnować?

Panele z tej kolekcji są już gotowe do położenia i nie wymagają dodatkowej impregnacji. Istnieje jednak możliwość zamówienia paneli Loft Concrete pokryte warstwą lakieru pół-mat, która wzmacnia powierzchnię paneli oraz stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed zabrudzeniem.

Czy panele dekoracyjne 3D mogę zastosować jako materiał do zabudowy kominka?

Panele Loft Design System wykonane są z kompozytu na bazie gipsu, tym samym zgodnie z obowiązującymi dyrektywami unijnymi są produktem niepalnym. Dzięki swoim właściwościom z powodzeniem mogą być stosowane jako wykończenie zabudowy kominka. Zaleca się jednak, aby w miejscach takich jak bliskie okolice kominka stosować  farbę odporną na wysokie temperatury –  w celu zabezpieczenia paneli przed niszczeniem spowodowanym bezpośrednim kontaktem z ogniem.

Jaka jest różnica między panelami Concrete Hollow i Concrete Plain?

Różnica pomiędzy tymi panelami polega na tym, że  panele Concrete Hollow w przeciwieństwie do paneli Concrete Plain, posiadają  miejsce na okrągły nierdzewny element dekoracyjny.

W jaki sposób montuje się okrągłe elementy dekoracyjne do paneli Concrete Hollow?

Montaż elementów dekoracyjnych jest bardzo łatwy i szybki, ponieważ wystarczy zastosować klej Weldfix Ultra, użyty uprzednio do montażu paneli dekoracyjnych. Małą ilość kleju należy nanieść na element , docisnąć go w miejscu do tego przeznaczonym – i gotowe!

Czy panele dekoracyjne Loft Design System mają jakieś dodatkowe zastosowanie?

Wybrane modele paneli dekoracyjnych 3D z naszej oferty posiadają technologię SOUNDWAVE, która sprawia, że panel działa jak dyfuzor akustyczny. Dyfuzja akustyczna zwiększa ilość odbić dźwięku, daje efekt rozproszenia i równomiernego rozprowadzenia się fal po całym pomieszczeniu. Daje uczucie wyrównanego rezonansu, zapobiega grupowaniu się fal dźwiękowych i niweluje efekt trzepoczącego echa. Soundwave znacząco poprawia jakość odtwarzanej muzyki, eliminuje pogłos, a także zwiększa komfort przeprowadzanych rozmów.

loft_sound_wave_logo

W jaki sposób montuje się panele dekoracyjne na suficie? Czy panele Concrete montuje się tak samo?

Panele dekoracyjne montuje się przy pomocy kleju oraz kołków montażowych, natomiast w przypadku paneli z kolekcji CONCRETE, jedynym modelem, do którego można stosować kołki montażowe jest model Hollow.

Czy mogę zamontować panele na ścianie pod kątem, np. na poddaszu?

W tym wypadku panele dekoracyjne montowane są tak samo jak w przypadku sufitu – za pomocą kleju do montażu paneli oraz kołków montażowych.

Montując panele przy kominku powinno się zwrócić na coś szczególną uwagę?

Poza pomalowaniem paneli farbą odporną na wysoką temperaturę warto zadbać, by kominek był dobrze wyizolowany.

Czy można w jakiś sposób naprawić uszkodzone panele dekoracyjne?

Wszelkie uszkodzenia paneli, które mogą powstać podczas użytkowania można naprawić poprzez uzupełnienie ubytków za pomocą gładzi szpachlowej WELDMASA.
Po wyschnięciu, powierzchnię należy wyrównać papierem ściernym, a następnie pomalować dowolną farbą.

 

Czym mogę pomalować panele dekoracyjne?

Panele dekoracyjne Loft Design System  można malować na każdy kolor, dowolną farbą do wnętrz. Polecamy farby z dodatkiem lateksu, odporne na zmywanie i ścieranie.

Czy mogę samodzielnie przyciąć panele? Jeżeli tak – jakiego narzędzia mam użyć?

Panele można przyciąć samodzielnie za pomocą piłki do drewna.

Czy można wiercić w panelach?

Tak, można.  W tym celu w zależności od oczekiwanego efektu należy skorzystać z wiertła do drewna, otwornicy lub wyrzynarki.

W jaki sposób połączyć panele ze sobą, aby uzyskać jednolitą powierzchnię?

Przerwy pomiędzy panelami można uzupełnić za pomocą masy szpachlowej  WELDMASA, którą po wyschnięciu należy wyrównać papierem ściernym, a następnie całość pomalować dowolną farbą.

Gdzie mogę kupić panele Loft Design System?

Panele można kupić u jednego z naszych dystrybutorów http://loftsystem.pl/dystrybucja/ lub bezpośrednio w Loft Design System za pośrednictwem formularza kontaktowego lub sklepu internetowego: http://sklep.loftsystem.pl

Gdzie są produkowane panele dekoracyne Loft Design System?

Panele dekoracyjne Loft Design System zostały zaprojektowane przez włoskich designerów, natomiast ich produkcja odbywa się w Polsce.

W jakim kolorze są panele Loft Design System?

Panele Loft Design System w stanie surowym są naturalnie białe, natomiast kolor, na jaki będą pomalowane (dowolną farbą) zależy już tylko i wyłącznie od osobistych preferencji posiadacza paneli dekoracyjnych.

Jakiego rozmiaru jest jeden panel?

Standardowy wymiar to 60 cm x 60 cm, jednak w ofercie posiadamy również modele o innych wymiarach. (Model 16 – 67 cm x 75cm , Model 17 – 70 cm x 80 cm, Model 22 – 70 cm x 70 cm, Model 24 – 60 cm x 100 cm, Model 28 – 60 cm x 70 cm, Model 29 – 57 cm x 100 cm). Dokładne wymiary podane są w katalogu produktów :
http://loftsystem.pl/katalogi/Loft_Design_System_katalog_multimedialny.pdf

Jaka jest grubość panelu?

Grubość panelu jest zależna od modelu i waha się pomiędzy 1cm a 4 cm w najgrubszym miejscu.

Jaka jest waga jednego panelu?

Waga panelu zależy od modelu i waha się pomiędzy 5kg a 10 kg (w przypadku paneli wielkoformatowych).

W jaki sposób panele są pakowane/zabezpieczone podczas transportu?

Panele są wysyłane w skrzyniach lub kartonach, zabezpieczone są styropianem i przekładkami styropianowymi, które oddzielają od siebie panele w trakcie transportu.

Czy mogę zamówić 1 sztukę?

Tak, jest to jak najbardziej możliwe. 

Jak powinna być przygotowana ściana przed położeniem paneli dekoracyjnych?

Ściana przede wszystkim powinna być sucha, czysta oraz zagruntowana. Wszelkie ubytki większe niż 4 mm powinny zostać uzupełnione za pomocą gipsu szpachlowego lub masy szpachlowej WELDMASA.

W jaki sposób mogę pielęgnować panele dekoracyjne i dbać o ich czystość? Czy potrzebuję specjalnych środków?

Pielęgnacja paneli jest bardzo prosta i nie wymaga specjalistycznych środków czyszczących. Sposób pielęgnacji paneli uzależniony jest od zastosowanej farby oraz wskazań jej producenta. W większości przypadków do tego celu sprawdzą się ściereczki z mikrofibrą, które nie pozostawiają włókien oraz środki typu Pronto.

Czy panele 3D docieplają pomieszczenie?

Panele dekoracyjne 3D nie posiadają funkcji docieplającej, ale stanowią kolejną warstwę ochronną dla ściany wewnątrz pomieszczenia. Ponadto posiadają naturalne właściwości gipsu, pozwalające na regulację poziomu wilgoci w pomieszczeniu. W przypadku zbyt dużej wilgoci pochłaniają jej część, a w przypadku nadmiernej suchości powietrza oddają zgromadzoną wilgoć regulując stale jej natężenie.